Kolorowanki dla małych dzieci- forma rozrywki i nauki

Kolorowanie obrazków, to jedna z ulubionych rozrywek małych dzieci. Kolorując maluchy ćwiczą sprawność paluszków i dłoni, które muszą stabilnie trzymać kredkę i manipulować ją w odpowiedni sposób. To także trenowanie koordynacji wzrokowo ruchowej oraz rozwój kreatywności. Dobierając kolory i tworząc swoje małe dzieło, dzieci wyrażają siebie i uwrażliwiają na sztukę

Edukacyjny walor kolorowanek

Bardzo popularnymi obrazkami są oczywiście kolorowanki z postaciami z bajek. Dzieci mają swoich ulubionych bohaterów i chętnie pracują z materiałami, które ich przedstawiają. Jednak warto wykorzystywać kolorowanki, jako pretekst do nauki i poznawania świata. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo książeczek do kolorowania ze zwierzętami, ciekawymi miejscami na świecie, krajobrazami czy pojazdami. Warto podsuwać je dzieciom i jednocześnie rozmawiać o tym, co przedstawiają obrazki, na przykład kolorując traktor opowiedzieć dziecku do czego służy i gdzie można spotkać taki pojazd.

Dzieci dużo łatwiej uczą się i zapamiętują nowe informacje, jeśli docierają one do nich za pomocą różnych zmysłów. Dlatego opowiadając o czymś nowym, przedstawienie tego w formie kolorowanki, pozwoli maluchowi utrwalić wiedzę i łatwiej wydobywać z pamięci informacje w późniejszym czasie.

Oryginalne wodne kolorowanki

Kolorowanie jest ciekawym zajęciem, jednak po jakimś czasie może się znudzić. Warto więc dla odmiany zaproponować czasem dziecku inną formę kolorowania. Świetną opcją są kolorowanki wodne. Po tekturowych kartach ze szkicem obrazka maluje się pędzelkiem zamoczonym wcześniej w wodzie albo specjalnym pędzelkiem z wbudowanym zbiorniczkiem na wodę. Kiedy woda dotyka białej powierzchni, wypełnia się ona kolorem i odkrywa szczegóły, których wcześniej nie było widać.

Kolorowanka wodna, to także doskonały pomysł na zabawę podczas podróży autem. Nie wymaga precyzji, a zapewnia mnóstwo frajdy. Nie potrzebujemy nic poza kartami do kolorowania i pędzlem, więc dziecko nic nie pogubi. I oczywiście nie zabrudzimy samochodu.

Ostatnie wpisy

Ostatnie wpisy

Info