Nieoczywisty pomysł na prezent- kolorowanka

Kolorowanki znane są dzieciom na całym świecie od wieków. Ta prosta rozrywka daje mnóstwo frajdy i satysfakcji, ale ma też pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Kolorowanki można znaleźć w każdym sklepie, są popularne i niedrogie. Czy więc kolorowanka może być dobrym pomysłem na prezent, który zaskoczy i zachwyci obdarowaną osobę?

Oryginalne kolorowanki (najchętniej kupowany)

Najbardziej popularnymi kolorowankami są te zebrane w zbiory po kilkanaście lub kilkadziesiąt obrazków w jednym zeszycie. Od kilku lat dostępne na rynku są książki z kolorowankami antystresowymi. Kierowane są zazwyczaj dla dorosłych, ale starsze dzieci i młodzież także doskonale spędzą z nimi czas. Są bardziej skomplikowane i szczegółowe niż te dla dzieci, a gotowe obrazki naprawdę imponujące.

Na prezent dla młodszego dziecka można wybrać wodne kolorowanki. To tekturowe karty, które maluje się za pomocą pędzelka z wodą. Kiedy dotknie on kolorowanki na kartkach pojawia się pomalowany obrazek. To bardzo satysfakcjonujące zajęcie, doskonałe szczególnie dla maluchów, które jeszcze nie do końca dobrze radzą sobie z kredkami.

Innym pomysłem są kolorowanki wydrukowane na dużych formatach. Mają wielkość ogromnego plakatu, dlatego najlepiej koloruje się je na podłodze. Malowanie jest czasochłonne i warto dzielić je na etapy. Ale efekt końcowy robi wrażenie.

Gotowa kolorowanka na prezent

Kolorowanka jest też doskonałym, własnoręcznie wykonanym podarunkiem dla bliskiej osoby. Możemy na przykład dać dziecku kolorowankę tematyczną przedstawiającą tort, balony i świeczki. Kiedy maluch wykona swoją pracę i skończy obrazek, wkładamy go do ramki i mamy gotowy prezent na urodziny. Takie prace są bardzo sentymentalnymi podarunkami i każda bliska osoba z pewnością je doceni.

Jednak nie tylko dzieci mogą dawać gotowe prace plastyczne w prezencie. Ukończone kolorowanki dla dorosłych potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki. Je również można oprawić w ramkę i podarować chociażby jako dodatek do prezentu. Może on być fantastyczną dekoracją na ścianę, która będzie także wartościową pamiątką.

Ostatnie wpisy

Ostatnie wpisy

Info